Калинівський ОЗЗСО І-ІІІ ступенів

Інтернет-швидкість

Шкільний музей

Краєзнавчий шкільний музей

Калинчани не дають зникнути  історії, традиціям та обрядам в селі. Багато  сторінок  минулого  можна  переглянути в шкільному  музеї.
Тих, хто любить історію, хто  хоче поринути в давнину і доторкнутися до речей, які за віком  сягають  часів 16-ст. чекає у себе краєзнавчий музей.
Загальна площа музею – 50 метрів  квадратних. Фонди музею складають 499 експонатів за інвентарною книгою. Музей складається з двох відділів.
         1) – відділ музею, являє собою інтер'єр старовинної  кімнати, де представлені  речі широкого вжитку 19-20ст.: макет печі, ліжко, посуд, знаряддя  ткацтва, переробки зерна, предмети  домашнього  побуту, одяг, взуття, святковий жіночий і чоловічий  одяг. Кожна з речей унікальна, експонати  розповідають  багато  цікавого про себе, кожний предмет має  свою історію
(фото печі, ліжко, глечики, предмети побуту, одяг, постоли)
На стенді «Історія села і школи» зібрані відомості про село, школу. Тут є старовинні книги, шкільні журнал з 1923 року, альбоми  випускників з 1959 р., фотографії  життя  школи.
         2) – відділ музею присвячений    героїчній сторінці односельчан під час Другої Світової війни. Солдатська  пам'ять – це той голос історії, який ми, речей, документів.
На стенді списки односельців в рядах Червоної армії та Чехословацької армії.
 Також окремо фото і список односельчан, не повернулися з війни.(фото)

180 калинчан-добровольців
Пішли боронити  від ворога край.
не вернулися хлопці.
Ти про подвиг їх пам'ятай.
Речі, листи, грамоти воїнів-односельчан нагадують про страшні роки війни.
Грамота Лунги М. В. за службу в Чехословацькому корпусі.
Музей давно поповнився одним експонатом – куток бойових нагород.
Тут оригінальні нагороди, подаровані родичами покійних   ветеранів – Ордени з війни, медалі «За бойові заслуги», «За відвагу», ювілейні медалі.
Досліджені та висвітлені сторінки історії Другої Світової війни відтворені на стендах.
Афганська війна тривала 10 років. Триває і сьогодні, але слава Богу вже без участі наших хлопців. Наші односельчани, фото, яких дивляться на нас з стенда «Воїни-інтернаціоналісти», вірили, що несуть визволення, приниженням та поневоленням, захищають  нове  життя.
В музеї діє постійно виставка «Св'ята  спадщини», де учні збирають усну творчість рідного села (прислів'я, коломийки, пісні, анекдоти, приказки, слова-жаргони»
Недавно музей поповнився експонатами з зони АТО (уламки снарядів, прапор з підписами солдатів 198 дивізії)
У травні 2004 року пошуковці музею були нагороджені Почесною грамотою Кабінету Міністрів за активну участь у акції –  конкурсі «Збережи легенду свого краю»
За вагомий внесок у справу виховання учнівської молоді, примноженням надбань  національної культури збереження історичної спадщини українського народу та Музейного фонду України музею присвоєно звання «Зразковий музей».
Пошукова робота продовжується ми досліджуємо історію розвитку освіти в селі.
На сьогоднішній день у музеї систематично проводяться свята, вечорниці, екскурсії, зустрічі. Про наш музей створений фільм, який залюбки переглядають учні, батьки та вчителі.

Затверджено                                                             Погоджено
Директор школи
_______Ю.І. Бойчук                                             ЗДВР _______ Крегул Т.В.

Перспективний план роботи

шкільного краєзнавчого музей на 2018 -  2020 навчальні роки

Заходи Термін проведення Примітка
1 Поповнювати методичну базу кабінету матеріалам з досвіду роботи інших навчальних закладів України (матеріали конференції, семінарів, тижнів історії, виховних заходів) Протягом 2018-2020рр.
2 Проводити екскурсії в краєзнавчий музей  для учнів школи Протягом 2018-2020рр.
3 Працювати над поповненням експонатів  з історії школи та «Бабусин рушник»» Протягом 2018-2020рр.
4 Продовжити збір матеріалів про видатних людей краю їх життя.

Протягом 2018-2020рр.
5 Поповнити фонд музею учнівськими науковими роботами та роботами членів МАН Протягом 2018-2020рр.
6 Продовжити проведення виховних заходів в музеї Протягом 2018-2020рр.
7  Постійно висвітлювати роботу музею на сайті школи та періодичних виданнях Протягом 2018-2020рр

Керівник музею                         Попович О.В.

Дистанційна освіта

До закінчення