Шкільний музей

Шкільний музей відіграє значну роль у роботі загальноосвітнього навчально-виховного закладу.

Музей – важливий фактор формування суспільної активності школярів, він дає можливість багато бачити власними очима і це робить його могутнім засобом переконання, агітації і пропаганди. Це живий організм, що розвивається. Музейні фонди постійно поповнюються новими матеріалами і відповідно, його експозиції, систематично поновлюються

Тих, хто любить історію, хто хоче поринути в давнину і доторкнутися до речей, які за віком сягають

часів ХVІ століття, чекає у себе краєзнавчий музей, розташований у приміщенні Калинівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Музей  відкритий у 1994 році за ініціативою педколективу школи і перебуває у комунальній власності Калинівської сільської ради під управлінням відділу освіти Тячівської РДА.

Керівник музею – Попович Оксана Веніамінівна

Музей займає приміщення площею 50 кв.м.. Фонди музею складають 427 експонатів  за інвентарною книгою. При музеї працюють:  рада музею, краєзнавчий гурток, секція екскурсоводів, пошуковий загін «Пам'ять». Завдяки цілеспрямованій роботі учнів та вчителів кількох поколінь зібрано багатющу колекцію старожитностей, матеріальної та

духовної культури краю.

Музей має два відділи:

1.побут села;

2.історія села.

Кожна з речей унікальна, експонати згруповані – залежно від тематики.

Музей зареєстровано управлінням освіти і науки Закарпатської облдержадміністрації (код  музею КалК/1) на підставі уніфікованого паспорту та акту обстеження музею. За підсумками роботи та на підставі відповідних документів Міністерством освіти та науки України

музею присвоєно звання «Зразковий музей».

У першому відділі - побут села -  минуле  звичаї, обряди та предмети побуту, які були частиною життя наших  прабабусь та прадідів. Предмети побуту розповідають багато цікавого про себе, кожний предмет має свою історію.

У другому відділі  - історії села - зібрані відомості про село, школу. Тут є старовинні книги, шкільні журнали, альбоми випускників з 1959 року. Одні з головних експонатів відділу - стенди, присвячені подіям Другої Світової війни, документи, фотографії, відомості про ветеранів Червоної Армії та Чехословацького корпусу, бойові ордени односельчан, які творили ратний подвиг на дорогах війни.

У травні 2004 року пошуковці музею були нагороджені Почесною грамотою Кабінету Міністрів України за активну участь у акції – конкурсі «Збережи легенду свого краю». Усю свою творчу роботу учні та  вчителі спрямовують серцем до живлячих джерел народної мудрості. Не дамо замулитися і зникнути їм, збережем предмети, що стали символом буття нашого народу.

«  Жовтень 2018  »