Головна » 2017 » Жовтень » 22 » 23 жовтня – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ШКІЛЬНИХ БІБЛІОТЕК
23 жовтня – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ШКІЛЬНИХ БІБЛІОТЕК

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ШКІЛЬНИХ БІБЛІОТЕК
Відзначають його кожного четвертого понеділка жовтня, починаючи з 1999 року за ініціативою ЮНЕСКО. Основна мета цього дня – привернути увагу суспільства до критичного становища, в якому опинилися шкільні бібліотеки сьогодні. Впродовж багатовікової історії вони були і залишаються найважливішим культурно-освітнім, виховним і науково-методичним центром, який виконує функцію інформаційного супроводу навчальної та освітньої діяльності. Вперше цей день проголосив президент Міжнародної асоціації шкільних бібліотек Бланк Вулз. У 2005 році офіційний статус свята підтвердив уже новий президент цієї організації Пітер Дженко. У 2005 році Міжнародний день шкільних бібліотек отримав офіційний статус, який був підтверджений головою Міжнародної асоціації шкільних бібліотек (IASL). З кожним роком урізноманітнювалися форми проведення свята, зростала кількість його прихильників серед бібліотекарів, учителів, дітей, батьків і тих, кому небайдужий подальший розвиток шкільних бібліотек. Тож у 2008 році Міжнародна асоціація шкільних бібліотек прийняла рішення про відзначення свята впродовж усього жовтня, аби надати цим бібліотекам більше можливості для формування в суспільстві відповідального ставлення до них і нового розуміння професії бібліотекаря, демонстрування нової ролі шкільних бібліотек у процесах модернізації освіти. З того ж 2008 року IASL почала щорічно проводити конференції, назви яких відображають становище й роль шкільних бібліотек у житті сучасного суспільства. Приміром, у 2011 році конференція мала назву «Шкільні бібліотеки готують учнів до життя», в 2013 – «Шкільні бібліотеки – двері в життя». Минулого року конференція називалася «Шкільна бібліотека у суспільстві знань: використання когнітивних технологій, сформування творчої особистості». Тематику Місячника шкільних бібліотек кожна країна визначає самостійно. Міністерство освіти і науки України у 2014 році підтримало міжнародну ініціативу і прийняло рішення щорічно з 01 по 31 жовтня в рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек проводити Всеукраїнський місячних шкільних бібліотек. У 2015 році другий Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек проходить під гаслом «Виховуємо громадянина – патріота України».

Переглядів: 59 | Додав: kalynskij | Рейтинг: 0.0/0

До початку другого семестру:

«  Жовтень 2017  »