Головна » 2018 » Квітень » 14 » Чисте довкілля – чисте сумління
Чисте довкілля – чисте сумління

Земля! Маленька блакитна кулька у безодні Всесвіту! Земля породжує джерельця і стрімкі потоки, трави і дерева. Вона тримає на собі океани, приймає дощі, сніги й тумани. Земля – це дім, у якому ми живемо! Дім, частиною якого ми є! І як ми будемо себе у ньому поводити, залежатиме наше життя. Ми отримали у спадок прекрасний сад, але біда наша у тому, що ми погані садівники, що не засвоїли найпростіших правил садівництва.
Більшість людей на Землі, на жаль, не зайняті своєю головною справою – прикрашенням Землі, свого двору, вулиці. У наш час людство переживає надзвичайно важливий період своєї історії – період небаченого досі, загрозливого для існування цивілізації. Занепокоєні ситуацією, що склалася на планеті в останні десятиліття, науковці, суспільні організації світу докладають величезних зусиль у пошуках виходу із цього кризового стану.
Сьогодні ми все частіше чуємо слова «екологія», «Забруднення навколишнього середовища», «забруднене довкілля»… Нерозумні дії людей на планеті Земля у найближчий час можуть повернутися великим нещастям, бідами усього людства. У долі природи – наша доля, і ми повинні зробити усе для того, щоб допомогти рідній природі, тим самим зможемо продовжити життя у наступних поколіннях. Що ж можемо ми, школярі, зробити для навколишнього середовища? З чого треба почати свої дії? Як організувати роботу, щоб зберегти надбання природи у нашому регіоні? Задумуючись над екологічними проблемами світу, перш за все потрібно дбати про чистоту тієї території, на якій ми проживаємо. Саме такі думки, які актуальні у наш час, і спонукали розробити проект «Чисте довкілля – чисте сумління». У ньому – детальне прибирання пришкільної території, території села, створення бригад «зелених патрулів», які слідкуватимуть за порядком, проведення загальношкільних екологічних заходів. Природа забруднюється, піддається руйнуванню, знищується. Чи багатьом з нас щастило бачити прозору річкову воду, чистий пісок, насолоджуватись тишею без реву моторів, дихати чистим повітрям без домішок бензину, мазуту, пестицидів? Тільки людина може зупинити природні та техногенні катастрофи, які несуть за собою безліч людських смертей. Але ми маємо пам’ятати, що Земля не належить нам. Це ми належимо Землі. Ми усі дуже добре знаємо, як поводитись, щоб не нанести збитку природі, і багато говоримо про її захист. Але треба кожному почати із себе, душею відчути єдність з природою:
      •    бути обережним у лісі, щоб не зламати гілку, бо дереву боляче, воно живе;
     •    не залишати після себе сміття, бо землі боляче переносити таку неповагу до себе (скло, пляшки не перегнивають і залишаються виразки на тілі землі);
      •    обережно поводитись з вогнем, бо він може знищити цілі лісові масиви, поля.
    Людина виділяється від природи своїм розумом, щирим серцем. Тож збережемо кожне гніздечко, не дозволяймо вбивати птахів і тварин, не винищуймо рибу. Станьмо розумними господарями на своїй землі, і давайте будемо пам’ятати, що екологічне забруднення, як ланцюгова реакція, може призвести до екологічної катастрофи.

Цілі і завдання

1. Організувати громадськість села, колектив школи, до участі у впорядкуванні та благоустрою пришкільної території та села.
2.Прищеплювати учням, громадськості усвідомлення відповідальності за утримання у належному стані місця проживання.
3. Формувати екологічну культуру в учнів; сприяти формуванню етичних взаємовідносин людини з довкіллям.
4. Роз’яснення серед громадськості та учнів необхідності збереження природних скарбів.
5. Розширити уявлення учнів про природне середовище, про значення екологічних чинників для формування, збереження і зміцнення здоров'я.
6. Формувати уявлення про причинно-наслідкові зв’язки поведінки людей і стану природи.
7.Сприяти розвитку пізнавальних інтересів, навичок роботи з підручниками, довідниками, Інтернетом.
8. Виховувати бажання бути турботливими господарями довкілля.
9. Виховувати екологічну свідомість, естетичні почуття.
10. Показати через виховні заходи взаємозв’язки у навколишньому середовищі.

Така акція була проведена 14 квітня в Калинівській ЗОШ І-ІІІ ступенів.

​​​​​​​​​​​​​​

Переглядів: 225 | Додав: kalynskij | Рейтинг: 0.0/0