Головна » 2017 » Грудень » 11 » Гості в школі
Гості в школі

В рамках акції «16 днів проти насильства» та до Дня прав людини в школі проходила зустріч з  інспектором ювенальної-превенції М. В. Грешинець, дільничим офіцером поліції капітаном В. Ю. Фіцай з учнями.
  Під час зустрічі зверталась увага на підвищення поінформованості учнів з питань домашнього насильства, торгівлі людьми, насильства над дітьми.
Мирослава Василівна наголошувала,що насильство (фізичне, сексуальне, психологічне та економічне) може проявлятися в багатьох сферах суспільного і приватного життя і має різні форми: сексуальне домагання і примушення, залякування на роботі та в навчальних закладах, торгівля людьми та примушення до проституції, експлуатація тощо.
В Україні це явище впливає на жінок та чоловіків з  усіх соціальних прошарків у всіх регіонах країни. За даними досліджень неурядових організацій у 19 % сімей присутні ворожість та образи, а в 20 %  − фізичне насильство, і спрямоване воно у більшості випадків на жінок. Кримінологічні дані свідчать про те, що до 70 % правопорушень здійснюються підлітками, які втекли з сімей, де процвітає насильство.
Насильство, за визначенням світової громадськості, не лише ставить людину в залежне становище, але й наносить величезну моральну шкоду суспільству і є серйозною перепоною на шляху подолання нерівності та дотримання людських прав.Її небезпечність полягає в тому, що прояви насильства й жорстокості не лише руйнують гармонію в суспільстві, а й виступають однією з передумов злочинності. Ця проблема небезпечна тим, що від неї страждають не тільки дорослі, а й діти. Страждають не лише від насильства щодо себе і своїх близьких, а й спостерігаючи за насильством у своїй родині, в майбутньому переносять цей негативний досвід у власне життя.
Під час бесіди з працівниками поліції учні були ознайомлені з правами, що гарантуються Законом, познайомились з Конвенцією прав дитини в інтерактивній формі.  Проведена зустріч  спрямована на формування в них активну життєву позицію щодо особистісної реалізації та реалізації своїх прав у житті, розвиток інтерес до правових знань, навички самореалізації та самовиховання.
   В кінці зустрічі підведений підсумок у вигляді пам’ятки учням.
    1. Пам’ятайте, що насильство над вами, здійснене вашими батьками, не є нормою життя. Насилля – неприпустима річ у стосунках людей.
     2. У сім’ї ви маєте право на те, щоб до вас ставилися з повагою, не ображали.
     3. Пам’ятайте необхідні правила безпеки: зокрема, не варто тут же кидатися на допомогу, коли тато б’є маму, особливо, коли він - з небезпечними предметами в руках; ваше завдання – якомога швидше сховатися, залишити домівку взагалі – на допомогу покличте дорослих, які краще знають, як діяти за таких обставин.
    4. Ви маєте право на захист, якщо навіть найрідніші люди принижують вашу гідність.
    5. Поділіться своїми проблемами з учителем, класним керівником, психологом, зверніться до міліції.
    6. Не вірте у погрози з боку кривдників.
    7. Ви маєте право висловлювати і відстоювати свою думку. Чітко і однозначно висловлюйте осуд щодо насильницької поведінки взагалі.
 8. Знайте, коли вас постійно контролюють, принижують, примушують до чогось, використовують в спілкуванні з вами лайливі слова, – це насильство.
   9. Не вважайте, що ви заслужили на таке ставлення з боку дорослих. Ніхто, в тому числі ваші батьки, рідні, не має права принижувати вас, поводитися жорстоко стосовно дитини – це карається законом. В Сімейному кодексі (ст.. 150, ч. 7) написано: «Забороняються фізичні покарання дітей батьками. Та інші види покарань, які принижують людську гідність. Дитина може податі до суду, до громадських організацій, якщо виховання не належне».
   10. Навчіться розрізняти поняття «добро» і «зло». Все, що принижує людську гідність, – є зло, все, що звеличує гідність людини, – добро.

Переглядів: 70 | Додав: kalynskij | Рейтинг: 0.0/0

До закінчення навчального року:

«  Грудень 2017  »