Головна » 2017 » Листопад » 22 » ДІТЯМ ПРО НАДЗВИЧАЙНІ СИТУАЦІЇ
ДІТЯМ ПРО НАДЗВИЧАЙНІ СИТУАЦІЇ

Щороку в Україні від різних причин гине до півтори тисячі дітей віком до 14 років. Тому, необхідною та актуальною є цілеспрямована профілактична робота щодо запобігання дитячому травматизму, виховання поважного ставлення до власної безпеки, формування у підростаючого покоління прагнення вести здоровий спосіб життя, відпрацювання навичок дотримання правил поведінки в надзвичайних ситуаціях. Така робота у нашому навчальному закладі проводиться планомірно протягом року.
      22 листопада в Калинівську ЗОШ І-ІІІ ступенів завітали рятувальники ДПРП (смт.Дубове) 8-ї Державної пожежно-рятувальної частини Управління ДСНС України у Закарпатській області (нач. Коновалов О.О.). З надзвичайними ситуаціями та правилами поведінки при їх виникненні учнів ознайомив начальник караула капітан служби ЦЗ Хименець В.Ф.,. Також розповів учням як запобігти трагічним наслідкам пожеж. Що потрібно робити на випадок пожежі? При виявленні ознак горіння кожен зобов’язаний: негайно повідомити по телефону пожежну безпеку. При цьому необхідно назвати адресу об’єкта, вказати кількість поверхів будинку, місце виникнення пожежі, ситуацію на пожежі, наявність людей, а також повідомити своє прізвище та номер телефону, з якого телефонуєте; прийняти (по можливості) заходи щодо евакуації людей, гасіння (локалізації) пожежі та забезпечити збереження матеріальних ціннос- тей; приступити до гасіння пожежі наявними засобами пожежогасіння (вогнегасники, вода, пісок); забезпечити зустріч пожежних машин, що прибувають. Чого не слід робити на випадок пожежі: боротися з вогнем самостійно, не викликаючи пожежників (якщо ви не упорались із вогнем за кілька секунд, його поширення може призвести до великої пожежі); намагатися вийти через задимлені коридор чи сходи (дим дуже токсичний, горючі гази при цьому можуть попекти дихальні шляхи і легені); опускатися по водостічних трубах і стояках за допомогою шнурків, простирадл; вистрибувати з вікон чи балкону; забувати, що перший ворог для вас не вогонь, а дим, який осліплює i душить; при сильному задимленні сусіднього приміщення не рекомендується відкривати двері.

Цікаву і змістовну бесіду з учнями 3-х класів провів заступник начальника служби ЦЗ капітан Поп М.М. «Школяру про цивільний захист населення». Зустріч з службою ЦЗ допомогла розширити уявлення учнів про причини виникнення пожежі та можливі наслідки; сприяти запобіганню пожеж, що виникають з вини дітей; вчити учнів, як треба поводитися на випадок пожежі.

Вогонь — друг, вогонь — ворог... Якою гранню він обернеться, залежить від людини. Коли свого часу Ейнштейна запитали, чи небезпечна атомна енергія для людства, він відповів: «Не більше, ніж коробка сірників, річ тільки у тому, до чиїх рук вона потрапить». У повсякденному житті недотримання елементарних норм i правил пожежної безпеки призводить до гірких наслідків: травм, опіків, матеріальних збитків... Але найстрашнішим наслідком пожежі є загублені людські життя. Сотні травмованих людей, людей, які одержали різні ступені опіків під час пожеж, на все життя залишаються каліками. Через помилки дорослих жертвами вогню стають i діти. У більшості випадків причинами виникнення пожеж є конкретні люди, їхня легковажність, нехтування правилами пожежної безпеки,

Також рятувальники продемонстрували учням сучасну пожежну машину і розповіли про її оснащення. Учні задоволені спілкуванням і отримали багато знань, які запам’ятають на все життя.

Переглядів: 93 | Додав: 1975 | Рейтинг: 0.0/0

До початку другого семестру:

«  Листопад 2017  »