Головна » 2017 » Жовтень » 31 » Святкування Хелловіну
Святкування Хелловіну

Хелловін у 2017 святкуватимуть, традиційно, у ніч з 31 жовтня на 1 листопада. В Україні це свято з кожним роком набуває все більшої популярності, зокрема, через яскраві традиції.

Люди одягаються у страшні костюми на Хелловін і лякають перехожих. Але звідки взялося це свято?

Історія Хелловіну

Хелловін походить від стародавнього кельтського свята жнив та днів мертвих. Традиція виникла понад 2 тисячі років тому. Древні кельти, які жили на території сучасної Великої Британії, ділили рік на дві частини – світлу і темну (літо і зиму). І коли темна частина змінювала світлу (наприкінці жовтня), у кельтів починалися гучні гуляння – Самайн. Традиційними кольорами Хелловіну є чорний, який символізує смерть і темноту ночі, і помаранчевий – символ збору урожаю в році, що минає.

Символічні кольори Хелловіну – чорний і помаранчевий

Після прийняття християнства у IX столітті 1 листопада почали відзначати День усіх святих. Дата збіглася із язичницьким Самайном. В англійській мові цей день має назву "All Hallow’s Eve" і якщо скоротити, виходить Halloween.

До США Хелловін привезли емігранти з Великої Британії наприкінці ХХ століття. Сьогодні наймасовіше у світі цей день відзначають у Великій Британії, Ірландії, США та Канаді. У Сполучених Штатах не будучи державним святом, Хелловін поступається хіба що Різдву за популярністю.

Традиції Хелловіну

Хелловін має численні цікаві традиції, які передаються з року в рік. Діти переодягаються у страшні костюми і ходять по домівках сусідів, випрошуючи солодощі. Усім добре відома знаменита фраза з американських фільмів: "Цукерки або смерть!".

Сьогодні традицію переодягання у страшні костюми перебрали й дорослі. Страхітливий макіаж, костюм привида або якогось чудовиська, а ще краще, щоб на одязі було побільше "крові", моторошний тембр голосу – і ви готові до вечірки на Хелловін! До речі, свято стало в Україні настільки популярним, що вечірки на Хелловін влаштовує чи не кожен паб у Києві та інших великих містах.

На Хелловін також прикрашають домівки гарбузами, штучним павутинням та іншими тематичними декораціями. У такій лячній атмосфері розповідають страхітливі історії та переглядають фільми жахів.

Особливою традицією є вирізання ліхтаря з гарбуза на Хелловін. За легендою, ірландський коваль на ім’я Джек зумів двічі обдурити самого диявола і взяти з нього обіцянку відмовитися від посягання на його душу. Це убезпечувало коваля від потрапляння після смерті в пекло, однак, і в рай він не потрапив і був змушений поневірятися по землі в очікуванні Судного дня. Свій шлях Джек висвітлював шматочком вугілля, який ховав від негоди всередині порожнього гарбуза. Англійською гарбуз зі свічкою всередині так і називається – Jack-o-Lantern, що означає "ліхтар Джека".

Гарбуз на Хелловін 2017 легко зробити своїми руками

Святкування Хелловіну – справа особиста. І попри поширений міф, що перевдягатись в костюми нечисті – це пагубно для психіки, самі ж психологи так не вважають. За словами експертів, моторошні костюми допомагають приборкати свою темну сторону.

Перевдягання на Хелловін – це привід, щоб повеселитись. Серійні вбивці, люди з порушеннями психіки, сектанти зазвичай творять зло без костюмів і демонстративності. Грим на Хелловін хороший саме тим, що його можна нанести – і змити.

"Коли ми повністю відкидаємо все темне в нас, наші приховані негативні прагнення можуть накопичитися і вирватися назовні раптово. Інша крайність – повністю оточувати себе похмурими атрибутами, заповнювати свій простір тільки тінню", – пояснюють психологи.

Експерти відзначають, що Хелловін ніяк не шкодить людині зі здоровою психікою. Якщо у людини вже є порушення психічного спектра, то додаткове збудження навіть таким керованим страхом може нашкодити.

Хелловін не єдине свято, коли люди переодягаються в карнавальні костюми, в тому числі і дуже страшні, і ведуть себе трохи нерозважливо. Дати, в які на вулицях вільно розгулює всяка нечисть, є в календарі практично кожного народу. Наприклад, колядування напередодні Різдва має набагато більше спільного з Хелловін, ніж здається.

З давніх-давен людям був властивий страх невідомості нічної пітьми і того, що трапляється з людиною після смерті. Їх психіка малювала різних чудовиськ, які ховаються в тіні нічних сутінків. Це могли бути і примари, в яких перетворюються люди після смерті, і вампіри, які крадуть людське життя через кров, і багато інших породження людських страхів.

І такі свята, як Хелловін, дають людям можливість посміятися над страшним, скинути кайдани таємничості, самим перетворившись на те, що лякає.

Тож якщо ви зібрались святкувати Хелловін – повеселіться на славу!

Переглядів: 124 | Додав: kalynskij | Рейтинг: 0.0/0

До закінчення навчального року:

«  Жовтень 2017  »